Dekoracija
Istorija

Šiaulių aerodromas savo veiklą pradėjo dar prieš II pasaulinį karą. Aerodromas buvo pastatytas 1935 m. ir buvo naudojamas kaip nepriklausomos Lietuvos oro pajėgų karinė bazė. Po II pasaulinio karo sovietų armijai užėmus oro uostą, buvo pastatyti du paraleliniai kilimo-tūpimo takai. Atgavus nepriklausomybę, aerodromą reikėjo rekonstruoti, kad atitiktų civilinius reikalavimus. Todėl buvo nuspręsta pritaikyti oro uostą tarptautiniams krovinių ir keleivių pervežimams. 1994m. Lietuvos vyriausybė suteikė Šiaulių oro uostui tarptautinio oro uosto statusą. Buvo įrengta navigacinė sistema, pastatytas oro skrydžių valdymo bokštas, atnaujinta kilimo ir tūpimo tako danga, rekonstruoti riedėjimo takai, atnaujintos drenažo ir apšvietimo sistemos. 

 

Šiaulių oro uosto savininkas ir prižiūrėtojas yra Lietuvos kariuomenė, todėl pirmenybė naudotis aerodromu suteikiama karinių orlaivių skrydžiams. Šiuo metu civilinių orlaivių skrydžius ir antžeminių paslaugų teikimą organizuoja savivaldybės įmonė Šiaulių oro uostas. Taigi, oro uostas atlieka dvi funkcijas – kaip karinis ir civilinis oro uostas. Įmonė civilinių orlaivių aptarnavimo veiklai vykdyti naudoja karinio aerodromo infrastruktūrą. Tai yra vienintelis tokio tipo oro uostas Lietuvoje. 

Tarptautinis Šiaulių oro uostas yra įsikūręs vos 7 km nuo Šiaulių, kuris yra ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas, turintis gerai išvystytą pramonę, prekybą bei infrastruktūrą. Šiauliai gali pasigirti labai patogia geografine padėtimi – svarbūs ES greitkeliai „Via Baltica“ ir „Via Hanseatica“, jungiantys Berlyną, Varšuvą, Sankt Peterburgą, Helsinkį bei kitus didžiuosius miestus, susikerta šalia miesto. 

Tarptautinis Šiaulių oro uostas yra vienintelis oro uostas Europos Sąjungos Rytinėje dalyje, kuris nei dieną nei naktį netaiko garso apribojimų. Ilgiausias Baltijos regione kilimo tūpimo takas su naujausia įranga leidžia priimti ir aptarnauti net ir didžiausius pasaulyje orlaivius visą parą ištisus metus net ir sudėtingiausiomis meteorologinėmis sąlygomis.

Oro eismo ir oro navigacijos informacijos paslaugas aerodrome karinės aviacijos ir civilinių orlaivių reikmėms teikia valstybės įmonė „Oro navigacija“. Oro uosto navigacinės erdvės tūpimo pagal prietaisus pralaidumas yra šeši skrydžiai per valandą, tačiau esant poreikiui pralaidumas gali būti padidintas sumontuojant papildomą skrydžių kontrolės radarą arba pasitelkiant Palangos oro uosto skrydžių valdymo centro pajėgumus.

Meteorologinę informaciją civilinių orlaivių skrydžiams aerodrome teikia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.