DUK

Susisiekimas

Ar Šiaulių oro uosto automobilių stovėjimo aikštelė yra toli nuo oro uosto keleivių terminalo?

Automobilių stovėjimo aikštelė yra 30 metrų nuo keleivių terminalo. Tai vos 1 minutė kelio pėsčiomis.

Ar Šiaulių oro uosto automobilių stovėjimo aikštelė yra mokama? Kokie įkainiai?

Automobilių stovėjimo aikštelė yra nemokama.

Registracija į skrydį

Ar skrendant į užsienį užtenka su savimi turėti tapatybės kortelę?

Valstybės sienos apsaugos tarnyba nurodo, jog keleiviams vykstantiems į daugumą Europos šalių (išskyrus Turkiją), užtenka turėti asmens tapatybės kortelę. Keleiviai vykstantys į ne Šengeno erdvės šalis turi pateikti galiojantį pasą ir vizą (jeigu reikia), priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama. Į Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Izraelį keliaujantys keleiviai paprastai turi turėti galiojančią vizą, išduotą iki išvykimo.

Keleivių patikra

Mano kūne po operacijos yra likęs metalinis implantas. Ar man reikia turėti medicinos įstaigos pažymą? Kaip aviacijos saugumo darbuotojai atliks patikros procedūrą?

Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Jeigu arkinis metalo ieškiklis sukels pavojaus signalą, pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui apie metalinį implantą ir nurodykite vietą, kurioje jis yra, tad aviacijos saugumo darbuotojai Jus patikrins rankomis. Bet kokiu atveju, galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų Jus patikrinti detalios patikros patalpoje, kurios nemato kiti keleiviai.

Turiu širdies stimuliatorius. Ar aviacijos saugumo įranga (pvz. arkinis metalo ieškiklis) gali sutrikdyti jo veikimą?

Arkinių metalo ieškiklių gamintojai užtikrina, kad jų pagaminti įrenginiai nesutrikdys širdies stimuliatoriaus veikimo. Tačiau keleivis turi teisę paprašyti aviacijos saugumo darbuotojo, kad jis nebūtų tikrinamas arkiniu metalo ieškikliu, o patikrai būtų pasirinktas kitas būdas. Paprastai tokiu atveju keleivis tikrinamas rankomis.

Kaip mane tikrins aviacijos saugumo darbuotojai, jeigu aš turiu dirbtinę galūnę? Ar man reikia turėti medicinos įstaigos pažymą?

Prieš patikros procedūrą pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui, kad turite dirbtinę galūnę. Priklausomai nuo dirbtinės galūnės pobūdžio (pvz., metalo kiekio), aviacijos saugumo darbuotojai Jus patikrins arkiniu metalo ieškikliu arba/ir rankomis bei narkotinių ir sprogstamųjų medžiagų ieškikliu. Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Bet kokiu atveju, Jūs galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų, kad Jus patikrtintų detalios patikros patalpoje, nematomoje kitiems keleiviams.

Kitos paslaugos oro uoste

Kur kreiptis pametus ar palikus daiktus oro uosto terminale?

Pametus ar palikus daiktus Šiaulių oro uoste prašome kreiptis į aviacijos saugumo patikros darbuotojus telefonu +370 41 542005